Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης Κανόε Καγιάκ Σπριντ που έγινε στο Σχοινιά ο Ν.Ο. Χαλκίδος - Sourta-Ferta

Post Top Ad

Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης Κανόε Καγιάκ Σπριντ που έγινε στο Σχοινιά

Ο  Ν.Ο. Χαλκίδος κέρδισε 8 μετάλλια, εκ των οποίων 3 χρυσά, 1 ασημένιο και 4 χάλκινα, και πολλές θέσεις στους τελικούς των αγωνισμάτων τους κατέκτησαν οι μικροί μας αθλητές/τριες στο 28ο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης κανόε καγιάκ σπρίντ που έγινε στο Σχοινιά στις 20 και 21  Ιουλίου 2024.
Δείχνοντας για ακόμα μία φορά την σωστή δουλειά που γίνεται στο τμήμα στις αναπτυξιακές κατηγορίες, αλλά και ότι εκτός από παρόν υπάρχει και μέλλον.

Πρωταγωνιστές ήταν όλοι οι αθλητές/τριες, και ειδικότερα οι Κιαπέκος Έκτορας, Δεληγιάννης Χρήστος και Τσιφτσής Κωνσταντίνος που κατέκτησαν από 2, 1 και 1 χρυσό αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Χρυσό μετάλλιο

Κ1 παμπαιδων 500μ: Κιαπέκος Έκτορας

Κ1 παμπαιδων 1000μ:Κιαπεκος Έκτορας

Κ2 παμπαιδων 500μ: Δεληγιαννης Χρήστος / Τσιφτσής Κωνσταντίνος

Ασημένιο μετάλλιο

Κ4 παμπαιδων 500μ: Καμηνιάρης Ευάγγελος/Κόκοτας Νικήτας/Φίφας Σταμάτης/ Λαμπάκης Γιώργος

Τυχάλας Γεώργιος-Κεραμυδά Ελπίδα

8η θέση: Κ2 προαγωνιστική αγόρια 200μ: Χατζηγιάννης Παναγιώτης-Παπαδόπουλος Χαράλαμπος